27 Ekim 2016 Perşembe

SIKINTI !!

Yıllardır Gençlerbirliği İlhan Cavcav tesislerinde rahat rahat Akademi maçlarını izleriz fakat son 1 yıldır Galatasaray,Beşiktaş,Fenerbahçe, takımları geldiğinde çektiğimiz resmen eziyet.

Tesis kapısına geldiğinde sorgun başlıyor, kimsin, hangi takımın taraftarsının, kimin ailesisin vs..  Oyuncu ailesi değilsen, menajer-teknik direktör vb belgen yoksa, güvenlik tarafından tanınmıyorsan dert büyük. Kilometrelerce yol geldin kapıda bekleyeceksin.  Yani statü ayrımı var.  Herhangi bir görev sahibi değilsen, normal bir futbolseversen saatlerce bekleyeceksin. (İçerdeki  amir izin verecekmiş). Araban varsa bir kademe daha şanslısın kapılar sana açılmaya başlıyor en azında tesise girmeyi başardın demektir. Farklı bir hava katıyor demek ki.

Tesisten içeri girdik, maçın oynanacağı sahaya gidiyoruz. Kapıda bir güvenlik daha, tesis girişinde gelen sorular yeniden başlıyor. Yine oyuncu ailesi değilsen, yukarda saydığımız görevlerin yoksa kale arkasında tel örgünün arkasında sahaya 0 yükseklikte sarmaşıklar içinde maç izleyeceksin. (Tabi orta sahadan ötesini görmek istiyorsan bir tane dürbün getirmen şart). Neymiş saha içine giremezsin. Bu sahanın tribünün olmaması, kulübeler yanında maç izlenmesi benim suçum mu? Ya da bahane olarak sunduğunuz geçen sene bir maçta olay çıkması?

Sözün özü,  bu ülkede normal bir futbol seversen rahat etme, sağlıklı bir şekilde maç takip etme şansın yok. Holigan veya suçlu muamelesi görebilirsin.

Ben bir Galatasaray taraftarıyım, fakat kendime edindiğim görev icabı hangi takım olursa olsun imkanlar dahilinde izlemeye çalışıyorum. Yarında (28.10.2016) Gençlerbirliği – Beşiktaş U21 maçı var fakat o kadar bıktırıldık ki hayatımızda belki de tek severek yaptığımız işten vazgeçiyoruz. Rahat rahat maçınızı izleyebilirsiniz. Size iyi seyirler dileriz statü sahibi tanıdıklarınızla.


Not : 2 hafta önce oynanan Galatasaray U21 maçında futbol okulu tarafında olan kapıya güvenlik koymayı unutmuşsunuz oraya da dikin birini. Kaçak girişler oluyor . J

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder